Erdoğan ILDIZ    Aydınlık Gazetesi - Makale İletişimİletişim
 
 

 Giriş  Yayınlar Genel Açıklama Sayfası
  Mesleki 
 
  Felsefi
  Hikaye
  Şiir

 Gücün Kaynağı
Sayfalar
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
11

 

 

  

Odalarında yalnız kaldıktan sonra uzun uzun seviştiler, sevişme Romeo’ ya iyi gelmişti artık kendini yorgun hissetmiyordu. Bir birlerine sıkıca sarılan iki sevgili artık tatlı bir sohbete dalmışlardı. Juliet’ in yaptığı plân bu kez de tutmamış,  tuğla farkının ortaya çıkardığı engeller kendini göstermiş kavuşma başka bir evrimin baharına kalmıştı. Oysa plân mükemmeldi. Juliet intihar edecek, intiharda kullanılan zehir, Juliet’ in tüm fonksiyonlarını belirli bir müddet durduracak, öldü diye Juliet defnedilecek, bu ölüm efektleri bir müddet sonra kaybolacak, Juliet mezarda uyandığı zaman Romeo’ su başucunda olacak birlikte kaçacaklar, ama tuğlası eksikler o kadar fazla ki, basit olan bu plân yürümedi, Romeo zamanında gelemedi, bilgi Romeo’ ya ulaşamadı, uyandığında mezardan alınamayan Juliet feci şekilde can verdi, Juliet’ in mezarı başında bu gerçeği öğrenen Romeo canına kıydı. Hikayenin buraya kadar ki kısmı olaya karışan bazı kişilerin bildiği gerçeklerdi, birde Sheakspear okuyucuları bu durumu biliyorlardı, olayı yaşayan şehir cemaatı ise Juliet’ i intihar etmiş, onun acısına dayanamayan, Romeo’ nun da ardından intihar etmiş olduğunu  bilmesiydi. Halbuki Juliet bir aptallık yüzünden cinayete kurban gitmişti. Bu durum Romeo’ nun acısını daha da artırmış, intihar etmesi kolaylaşmıştı. Yoksa Romeo normal şartlarda intihar edecek yapıda biri değildi.

Yukarıda anlatılan olayın belirli bölümleri belirli kişiler tarafından bilinmekteydi, ancak bir bölümü vardı ki bunu Juliet’ den başkası bilmiyordu. Bunu birazdan Romeo’ ya açıklayacak, bu açıklama bundan sonraki bilinçlenme sürecinin başı olacaktı.

Romeo’ nun yapısı gereği bazı zayıflıkları vardı, tuğlalarının eksik oluşu, zayıflıklarının temel nedeniydi, bunu uzun zamandır bilen Juliet işi şansa bırakmamıştı. Bu büyük bir disiplin istiyordu, kendine sakladığı son ve özel senaryoda Romeo’ ya haberin verilmesi bilinçli engellenecek, Juliet gerçekten intihar etmiş olacaktı, ancak Romeo bunu cinayet olarak algılayacak müthiş bir suçluluk duygusuna düşerek, kendi canına kıyacaktı.

Juliet bu intihar işini şansa bırakmak istemiyordu çünkü, bu işe çok emek vermişler, evrimlerinin en zor zamanlarını geride bırakmışlar, düze çıkmalarına çok az bir zaman kalmıştı. Birbirlerini seven, evrimlerini birlikte tamamlayan, kurmaylığa soyunan kişilerin bu evrim yolunda çok çile çekmeleri gerekiyordu. İşin püf noktası şuydu:

Evren tayin merkezinde kalış süresi, ölçüm, bazı kurslar, tayin değerlendirme, pozisyon açılma süreci gibi kriterlerle sınırlıydı, buraya yakın aralıklarla gelmeyen iki sevgilinin birbirleri ile buluşma şansı yoktu. Bunu bilen Juliet, Romeo’ nun kesin intihar etmesini sağlayan düzenlemeyi yaptı. Sevdiği adam şimdi yanı başında idi, buraya kadar kazasız belasız gelmişlerdi, bundan sonra dinlenip cenneti yaşayacakları bedenlerine kavuşmaları için bir çileli bedenden daha geçmeleri gerekiyordu. Juliet ölçümünü yaptırmıştı,danışmanların ve kendinin düşüncesi aynı yöndeydi, Galaktika’ da hayat bulması evrimi için en doğru yer olacaktı. Romeo’ nun dünyayı tutturması şans eseri olmuş, mutluluğu tutturamamışlardı, tuğlalar dünya için bile kafi değildi, ancak geçen sefer dünyada birlikte beden bulmak için şartlar zorlanmış, görüldüğü gibi yanlış hesap Bağdat’ tan dönmüştü. Tayin merkezi yaklaşık farklılıklara bilinçli olarak göz yumuyordu, ne de olsa her şey zıddı ile vardı, çok gelişmişe de, çok geriye de tayinini çıkaran sıkıntı çekiyordu, dünyaya adaptasyonu zor olan romeo nun tuğlalarının artması için biraz geri bir uygarlıkta oraya göre gelişmiş bir beyin olarak cehennemi yaşaması ve gelişimini hızlandırması gerekiyordu. Romeo için en ideal yer Mars olacaktı, sevgilisinin sürüngen bedeninde hayat buluşu Juliet’ i bir an ürpertti. Romeo’ nun konuşmaya başlaması Juliet’ i daldığı düşüncelerden kopardı.

- Biliyor musun Juliet sen  o şerefsiz rahibin ihmali yüzünden ölmeyip de aşkım için kuru kuruya intihar etseydin ben kesinlikle şimdi burada olmazdım. Çünkü ait olduğum toplumda uğruna intihar edilen erkekler için bu durum bir övünç kaynağıdır.

-Sevgilim ben de şu an bu konuyu düşünüyordum, bu konuda biraz konuşmamız yararlı olacak. Kaç bedendir bu yola baş koyduk ben sayısını unuttum, zaman zaman performansımıza göre ya sen birkaç tuğla ileride, ya ben birkaç tuğla ilerde olarak evrimimizi sürdürdük, bir birimizden hiç kopmadık, birkaç beden sonra kaba inşaatımızın sonuna geleceğiz, ondan sonra rütbe anlamında yükselişimiz daha kolay ve hızlı olacak. Bilindiği gibi kurmaylığa oynuyoruz çok azimli ve dikkatli olmalıyız. Dünyadaki gibi burada da yerel idareler ve genel idare var, bir müddet sonra yerel idarelerdeki görevimizin sonuna geleceğiz, genel idaredeki görevimiz önce mesajı ileten seviyesinde olacak sonra, dünyada bakanlık dediğimiz, evrende ise kurmay diye adlandırılan  kurumlarda görev alacağız, önce alt düzey görevli sonra kademe kademe geliştikçe o kurmaylığın başı baş kurmay olarak görev yapacağız, yani nihai hedefimiz kurmay olmak. Bildiğin gibi kurmaylar yönetilenler tarafından seçilmiyor evrende, ana hafıza tuğlaları sayarak o işe en uygun beyini kurmay olarak atıyor. Her şey açık ve net, ana hafızanın hata yapması diye bir şey söz konusu değil, evrensel atama merkezine gelen her kişi ölçüm yaptırırken hangi görevden döndü ise, o görev sırasında edindiği birikimleri bir kopyası kendinde kalmak üzere ana hafızaya aktarır, bu hafızda tüm evrendeki  bilgiler toplanır, buraya bağlanmak, buradan beslenmek, transistorlu bir radyoyu adaptör marifeti ile şehir cereyanında çalıştırmaya benzer, önce yüksek gerilim hattından trafolar vasıtası ile elektrik enerjisinin 220 volta düşürülmesi, daha sonrada adaptör marifeti ile 9 volta indirgemesi gerekmektedir. Cihaz direkt yüksek gerilim hattındaki enerjiye bağlansa anında kömür gibi olacaktır, ana hafızaya bağlanmak için bazı esaslar vardır, bizim önümüzdeki hedef de işte budur, bir transistorlu radyo gibi kapasitemizce ana hafızaya bağlanıp, ana hafızdaki birikimlerden yararlanacağız. Dedikten sonra Juliet Romeo’ ya öyle sıcak bir sarılış sarıldı ki, Romeo adeta eridi. Birkaç kez ateşli ateşli öptükten sonra anlatmaya devam etti.

-Hayatım bundan sonra anlatacaklarımı lütfen yanlış anlama sana taptığımı bilirsin, bunca değişik medeniyetlerde birlikte mutlak aşkı aradık, çok çileler çektik, evrimin bazı bölümlerinde bazı gerçekleri bir birimize söyleyemedik, bu diğerinin selameti için olduğu kadar müşterek menfaatimiz için de gerekliydi. Dünyaya bu son gidişimiz den bir evvelki beden bulma sırasında  hayata getirici bedende olan bazı aksamalar senin tuğla edinmeni etkileyerek kapasite farkımızı açtı, benzeri olay, 10 beden önce bana da olmuştu. Dünyada karşılaştığımızda bunu hemen fark ettiğim için, senaryoyu değiştirdim, o rahibin sana haber getirmemesi için para verdim. Yani ben gerçekten intihar etmiş oldum, gayem seni üzerek, acı çektirerek intihara zorlamaktı, gördüğün gibi bunu da başardım. Yoksa belki de şimdi beraber olmayacak evrim sürecimiz sakatlanacaktı.

Sevgilim bütün bu endişeler geride kaldı, şimdi elimizdeki imkanları iyi kullanmamız gerekiyor, öncelikle kısa sürede sendeki eksik tuğlaları yerine koyarak kapasite farkımızı sıfırlamamız gerekiyor. Bunu yapabilmemiz için de senin bu görüşe katılman gerekiyor.

Romeo sevgilisinin ellerini avcuna alarak öptü, bir taraftan okşarken bir taraftan da konuşmasına devam etti; sultanım, kendisi için intihar eden kadın, erkeğin gurur kaynağıdır dediğim zaman, eksik tuğlaları şimdi fark ediyorum. Bu yüzden tuğlalar eşitlenene kadar patron sensin senin dediğini aynen uygulayacağız.

O halde dinle, şöyle bir plânım var :

Bu defa farklı gezgenler tayinimizi çıkaracağız, sen geri bir gezegende lider olarak cehennemi yaşayacak ve tuğlalarını geliştireceksin, ben ileri bir medeniyette kendimi hiç geliştirmeden cenneti yaşayacağım, sonra benim gittiğim yerde senle beraber hayat bulma hedefimiz olacak. Bunun için tayin merkezinde alınabilecek ne kadar seminer kurs varsa ona katılman gerekiyor. Ölçüm merkezinde tuğlaların eksik çıkacağı bir gerçek, burada küsuratlı rakamlarım aşağıya yuvarlanması için ricamız olabilir. Tayin danışmaları eminim pek çok seçenek sunacaklardır, Mars konusunda ikna etmeye çalışmalıyız. Benim Galaktika işine ben kesin olarak bakıyorum, senden evvel ölçümümü yapmış, pozitif netice almıştım, sadece danışmanlarla toplantı yapmam gerekiyor. Benim, aşkım uğruna tuğla artırıcı hiçbir etkinliğe katılmamam gerekiyor ne burada ne Galaktika’ da.

Juliet’ in tüm söyledikleri Romeo’ nun aklına iyice yatmıştı,kız aşkı uğruna gelişimini durdurmayı göze almıştı, Mars’ ta Juliet’ siz olmak Romeo’ ya çok koyacaktı, ancak gönül gözü açılmak üzereydi uzun mesafeli telepatik görüşmeler gönül gözü açık olanlar için mümkündü,belki kursları müteakip bu seviyeyi tutturup, gönül gözünü açtırırdı. Mars’ a gittiğinde Juliet’ le temasta ve ana hafıza sorumluları ile temasta çok işine yarayacaktı.  

Sayfa 2

 
 
 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 


 

© Erdoğan ILDIZ, Her hakkı saklıdır, yazılı izin olmadan çoğaltılamaz ve dağıtılamaz